Nowy Rok – nowe możliwości

Powinnam jeszcze dopisać „i nowe plany”, ale w styczniu 2018 roku postanowiłam żyć wg planu lub kalendarza i niestety poległam. Owszem, udało mi się zrobić planowo kilka haftów, ale już w czerwcu moje planowanie poszło psu na buty… Pisałam o tym TUTAJ.
Z powodu chronicznego braki czasu po prostu wtedy zarzuciłam planowanie, bo nie byłam w stanie przewidzieć co i kiedy się wydarzy. Kto ma rodzinę, pracę, dom ten doskonale mnie rozumie.
I dlatego w tym poście nie będzie podsumowań i planów. Co zrobiłam przez ostatni rok można między innymi zobaczyć w poście, o którym pisałam powyżej. Od tego czasu udało mi się ukończyć AŻ 3 (słownie – TRZY) hafty. Jedyny plus to taki, że nauczyłam się robić na drutach i co nieco w tym temacie zrobiłam.
Nie zarzucę drutkowania, ale powoli wrócę i do haftu. Na pierwszy ogień pójdzie pierwszy motyw z Pasta SAL.
Ale żeby nie było, że wcale nie mam planów.
Planujemy wyremontować kuchnię – etapami. Etap pierwszy właśnie się dzieje – w listopadzie zamontowali nam na dachu panele słoneczne, w najbliższy piątek przyjdą panowie z elektrowni wymienić nam liczniki prądu, a w sobotę przyjdzie elektryk podłączyć nam piekarnik i płytę indukcyjną. To tak w ramach przechodzenia z gotowania na gazie na gotowanie na „energii słonecznej”.
Wszystko już jest naszykowane, ale trzeba czekać na fachowców, niestety…
Potem będę czekać na kolejnych fachowców, którzy wymienią mi blat na szafkach w kuchni oraz podreperują schody na piętro. Schody wprawdzie do kuchni nie należą, ale PODOBNO jedna ekipa zrobi mi blat i schody w jeden dzień.
Potem będziemy tapetować kuchnię i czekać na firmę, która fachowo położy mi wykładzinę dywanową na schody… O, sorry, to też nie kuchnia, ale też trzeba to zrobić.
Zapomniałam jeszcze o nowych kafelkach na podłogę w kuchni… Ale nie wiem kiedy to będzie robione, bo mój mąż ma pewne plany i nie wiem czy się nie zacząć bać….
Rozpisałam się, ale przecież nie na takie plany czekacie….
Mam w planach (ogólnych oczywiście) powrót do mojego HAED-a. Wprawdzie rozgrzebane mam dwa, ale na ten rok planuję wrócić tylko do jednego – Widok z okna. Co będzie z drugim jeszcze nie wiem.
W planach mam także oprawienie w końcu wszystkich moich obrazów. Mam ich już dość trochę, ale wszystkie leżą nieoprawione i aż wstyd…
W planach mam sukienkę na drutach, którą zrobię o ile wystarczy mi cierpliwości. Bo sukienka to nie chusta. Ma karczek, rękawy….
W planach mam comiesięczne TERMINOWE zmagania w nowym SAL-u Makaronowym.
Ja niestety zacznę z poślizgiem, bo najpierw chciałam skończyć pewien drutowy projekt. Mam nadzieję, że poślizg będzie mały – najwyżej dwutygodniowy.

A w SAL-u oprócz mnie udział biorą:
1. Cytrulina – Cytrulina Hand Made
2. Karolina – bez bloga
3. Natalia – Zaczarowany papier
4. Kot w Ogrodzie – U kota w ogródku
5. Katarzyna – bez bloga
6. Edyta – Szafirowy Zakątek
7. Joanna – Moje hafciki i cała reszta
8. Joanna – Cross stitch czyli chwile nitkami malowane
9. Katarzyna – Krzyżykowe szaleństwo
10. Małgorzata – Magiczny świat krzyżyków
11. Iwona – bez bloga
12. Ania – Anja – moje pasje
Jak widzicie trzy zapisane osoby nie posiadają bloga, ale mam nadzieję, że będą się z nami fajnie bawić i terminowo podsyłać zdjęcia do publikacji.
Uczestniczki otrzymały już schemat kolorów oraz wzór pierwszego motywu, więc CZAS START!

Dziękuję Wam za wszystkie wasze komentarze, a także za życzenia świąteczno-noworoczne. W tym roku udało mi się dotrzeć na niektóre blogi i zostawić tam swoje życzenia. Nie do wszystkich, ale jednak…
Pozdrawiam serdecznie

Edit – dopisałam kolejne dwie uczestniczki do naszego SAL-u. Iwona i Ania witamy!

Reklama

9 uwag do wpisu “Nowy Rok – nowe możliwości

  1. Och, jak ja Ciebie rozumiem – plany sobie, a życie sobie! Ale nic to, ważne, że do przodu, że coś powstaje, że podejmujemy nowe wyzwania:) Ja też się bardzo cieszę na to wspólne wyszywanie:) Pozdrawiam

    Polubienie

  2. Tak to bywa, że plany planami, a życie swoje, ale życzę Ci aby w tym roku wszystkie założenia udało się zrealizować 🙂 A makaronową zabawę będę śledzić z wielką przyjemnością 😉 pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s